Książki na dzień dziecka – jaki tytuł wybrać

Dzień dziecka już niedługo, warto już teraz pomyśleć nad prezentami na ten niezwykły dzień. Książka to wartościowy i ponadczasowy prezent. W poniższym artykule znajdziesz kilka ciekawych propozycji książkowych, które ucieszą małych czytelników.

Książki na dzień dziecka (1 czerwiec) – wyjątkowy pomysł na prezent

Książki na dzień dziecka to wyjątkowy prezent, który dopasowany do wieku i zainteresowań dziecka na pewno zapewnią mu niezwykłe przygody. Nie wychodząc z domu będzie mógł się przenieść w wiele magicznych miejsc i wspólnie z bohaterami książki przeżyć niezwykłe przygody. Jak wybrać tą idealną książkę wśród wielu propozycji wydawniczych? To pytanie, na pewno zadaje sobie wiele osób poszukujących książek na prezent. Najłatwiej zacząć od wybrania książek dla odpowiedniej grupy wiekowej, przejrzeć opinie o danej książce, często na różnych blogach można podejrzeć jak książka wygląda w środku, dzięki temu łatwiej będzie podjąć ostateczną decyzję.

Serie książek

Jeśli na prezent można przeznaczyć więcej pieniędzy warto zapoznać się z seriami książek. Kilka propozycji poniżej:

“Opowieści z Narnii” C.S. Lewis

To klasyka literatury dziecięcej, którą warto podarować na prezent. Ciekawostką jest, że autorem “Opowieści z Narnii” był bliski przyjaciel Tolkiena. To seria książek, która składa się z 7 tomów. Opowiada o rodzeństwie, które za sprawą najmłodszej siostry przenoszą się do magicznej krainy zwaną Narnia, przeżywają tam niezwykłe przygody z różnymi mitycznymi postaciami i mówiącymi zwierzętami. To seria, która powinna spodobać się dzieciom od około 7 roku życia.

“Jadzia Pętelka” Barbara Supeł

To seria książeczek dedykowana dla młodszych czytelników, szczególnie powinny się nią zainteresować dziewczynki w wieku około 2- 4 lat. Pięknie ilustrowane książeczki o codziennych sprawach  problemach małej Jadzi sprawiają, że mały czytelnik może utożsamić się z główną bohaterką. Wpadający w ucho tekst i promowanie życia rodzinnego to coś co można odnaleźć w całej serii o Jadzi.

“Staś Pętelka” Barbara Supeł

Jeśli jest Jadzia, to nie może również zabraknąć Stasia Pętelki czyli starszego brata Jadzi. To seria książeczek dedykowana chłopcom w wieku około 3-6 lat. To historie, które podobne są do tych o Jadzi tylko teksty są nieco dłuższe, ale część historii się ze sobą przeplata. Świetnym pomysłem jest zakup obu serii jeśli ma się do obdarowania dziewczynkę i chłopca. Wtedy wspólne czytanie może być jeszcze ciekawsze.

“Magiczne drzewo” Andrzej Maleszka

To kolejna świetna seria dla nieco starszych czytelników, historia składa się z 10 książek. Pełna jest magicznych historii, przygód i niesamowitych zwrotów akcji. Początek historii zaczyna się od magicznego drzewa, które po wichurze zostaje przetworzone na różne przedmioty, a później zaczyna dziać się magia. To seria, która wciąga i sprawia, że dzieci z chęcią sięgają po kolejny tom historii.

Jest jeszcze wiele różnych ciekawych serii, a także książki z klasyki dziecięcej, które do tej pory zachwycają młodych czytelników. Nie sposób wszystkich opisać w jednym miejscu, dlatego warto zapoznać się z różnymi tytułami i wybrać te, które będą najlepszą odpowiedzią na zainteresowania małego czy starszego czytelnika.